Vandaag om 13:23
< 1 min lezen

Nieuwe cao’s primair en voortgezet onderwijs definitief – dit betekent dat voor jou

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

De cao’s voor het primair en voortgezet onderwijs zijn vastgesteld. Zowel de leden van de Algemene Onderwijsbond (AOb) als de achterbannen van de andere cao-partijen hebben ingestemd. Daarmee is een structurele salarisverhoging van 5,8 procent voor alle werknemers in beide sectoren een feit. Dit meldt de Algemene Onderwijsbond.

Looptijd en instemming

Het akkoord geldt van 1 november 2025 tot 1 maart 2027. In het primair onderwijs stemde 97 procent van de AOb-leden voor, in het voortgezet onderwijs 93 procent.

Salarisverhoging in twee stappen

De loonstijging wordt gefaseerd ingevoerd:

  • Per 1 november 2025: een verhoging van 4,6 procent, met terugwerkende kracht.
  • Per 1 november 2026: een aanvullende verhoging van 1,2 procent.

De nabetaling en eerste verhoging worden verwerkt op de salarisstrook van december.

Extra afspraken

  • Primair onderwijs: onderwijsondersteuners krijgen een vaste beloning wanneer zij een leerkracht vervangen, om verschillen tussen scholen weg te nemen.
  • Voortgezet onderwijs: docenten krijgen een lestaak van 720 klokuren. Daarnaast kunnen werknemers een deel van hun studieschuld aflossen door 50 uur uit hun individuele keuzebudget in te zetten.

Vervolg

De bonden en werkgeversorganisaties werken de afspraken uit in de officiële cao-boekjes. Deze worden binnenkort online beschikbaar gesteld.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Basisschool nu al drie keer het doelwit van brandstichting en explosie

    Vandaag om 12:27
    • Basisonderwijs

    Kinderopvang bij basisschool in Tilburg gaat er gewoon komen

    Vandaag om 12:06

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland