24 december 2019 om 11:24
< 1 min lezen

Lerarentekort in voortgezet onderwijs loopt flink op komende jaren

In het voortgezet onderwijs zal het lerarentekort in de komende jaren flink toenemen. Vooral in de exacte vakken, Frans, Duits en de klassieke talen worden problemen verwacht. Dat blijkt uit nieuwe prognoses van Centerdata die de onderwijsministers vorige week aan de Tweede Kamer stuurden. Dit meldt de Algemene Onderwijsbond.

In het voortgezet onderwijs neemt, in tegenstelling tot het basis- en speciaal onderwijs, het lerarentekort nog flink toe. De verwachting is dat in 2024 er 1650 voltijdbanen zijn waarvoor geen leraar te vinden is. Dat aantal ligt nu op 850.
 
Permanente tekortvakken zijn informatica, natuurkunde, scheikunde, wiskunde, techniek, gezondheidszorg & welzijn. Bij Duits, Frans en de klassieke talen wordt het lerarentekort ook steeds meer zichtbaar. Alleen bij gymnastiek, levensbeschouwing en kunstvakken is weinig te merken van problemen.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    Vandaag om 11:29
    • Docenten

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Vandaag om 09:09

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht