Leerlingen groep 5 verrassen hun juf Engels met een uniek eerbetoon
In aanloop naar de Dag van de Leerkracht verrasten leerlingen van groep 5 hun juf Engels, Sharon de Groot, van basisschool De Overkant in Rhoon met een hartverwarmend eerbetoon. Ondanks haar drukke schoolrooster maakt de juf wekelijks een uur vrij om haar leerlingen Engels te geven. Een inspanning die, zo blijkt, een wereld van verschil maakt.Dat meldt LifeHunters.
Op veel basisscholen is Engels nog niet altijd een vast onderdeel van het rooster. Vaak valt het binnen het vak Wereldoriëntatie en bepaalt de leerkracht zelf hoeveel tijd eraan besteed wordt. Voor groep 7 en 8 is Engels een verplicht onderdeel, maar juist in de middenbouw kan een vroege start grote impact hebben.
Taalbasis en meer zelfvertrouwen
Uit onderzoek van het Nationaal Regieorgaan Onderwijsonderzoek (NRO)blijkt dat een uurtje Engels per week kinderen niet alleen een taalbasis geeft, maar ook hun zelfvertrouwen vergroot. Leerlingen durven sneller een woordje Engels te spreken en ervaren plezier in de taal. De rol van een inspirerende leraar is cruciaal: hun enthousiasme maakt het verschil.
Rode Engelse telefooncel
Tijdens de speciale verrassing gaven de leerlingen hun juf een uniek eerbetoon. Dit kwam via de iconische Engelse rode telefooncel die speciaal hiervoor op het schoolplein was neergezet. De juf reageerde zichtbaar geëmotioneerd.
Open Up
De ontroerende actie vond plaats ter introductie van Open Up, de nieuwste Engelse lesmethode van uitgeverij Zwijsen en opvolger van Take it easy. Deze methode is speciaal ontwikkeld om Engels op een speelse, toegankelijke manier in te bedden in het basisonderwijs.