'Kleiner loonverschil volgend jaar door de OESO te zien binnen het onderwijs'
5 oktober 2022 om 18:10
< 1 min lezen

‘Kleiner loonverschil volgend jaar door de OESO te zien binnen het onderwijs’

 Leraren in het primair onderwijs verdienden in 2021 gemiddeld 72 procent van wat andere hoogopgeleiden gemiddeld verdienden. Dat is wel minder dan het gemiddelde van 86 procent in de landen die zijn aangesloten bij de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Dat blijkt uit het OESO-rapport Education at a Glance 2022. Dat meldt VOS/ABB. 

De lerarensalarissen in Nederland lagen in 2021 hoger dan het OESO-gemiddelde. Dat is niet heel vreemd. Bij de OESO zijn ook landen als Mexico, Turkije en Costa Rica aangesloten. Daar liggen de salarissen over het algemeen veel lager dan in Nederland.

Gelijktrekken salarissen 

Onderwijsministers Robbert Dijkgraaf en Dennis Wiersma verwachten dat met het gelijktrekken van de salarissen in het primair en voortgezet onderwijs in 2022 de OESO volgend jaar zal aangeven dat er een kleiner verschil is tussen leraren in het PO en andere hoogopgeleiden in Nederland. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

 

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht