8 januari 2013 om 20:29
< 1 min lezen

‘Jeugdzorg plaatste misbruikt meisje bij dader’

ZUIDPLAS (Novum) - Een vrouw die zegt zeven jaar geleden seksueel misbruikt te zijn door haar lerares, is destijds door Bureau Jeugdzorg bij die vrouw in huis geplaatst. Dat bevestigt een woordvoerder van Bureau Jeugdzorg Zuid-Holland dinsdag naar aanleiding van berichtgeving van Omroep West.

De inmiddels 20-jarige vrouw beweerde tegenover de regionale omroep dat de lerares uit Zuidplas haar al negen maanden misbruikte voordat ze bij het gezin van de vrouw terechtkwam. Het destijds 13-jarige meisje kwam door problemen thuis op straat te staan en de lerares zou zich vrijwillig hebben aangeboden om haar op te vangen.

Volgens het slachtoffer heeft het seksueel misbruik bijna een jaar geduurd. Het stopte vlak voor het meisje bij de lerares ging wonen. Het meisje woonde tweeënhalf jaar bij het gezin van de nu 44-jarige vrouw. Een halfjaar geleden deed het vermeende slachtoffer aangifte gedaan tegen de vrouw, die daarop een tijdje heeft vastgezeten.

Jeugdzorg wil inhoudelijk niet op de zaak ingaan, omdat de rechtbank nog uitspraak moet doen. “Maar het moge duidelijk zijn dat wij nooit kinderen in een pleeggezin plaatsen als er signalen zijn van misbruik.” De rechtszaak start in maart.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    Vandaag om 13:55
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Gisteren om 15:01

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant