Grootste lerarentekort van Nederland in de gemeente Almere
13 januari 2023 om 13:09
< 1 min lezen

Grootste lerarentekort van Nederland in de gemeente Almere

Almere is de gemeente met het grootste lerarentekort in het primair en speciaal onderwijs. Dat staat in een brief die de onderwijswethouder Roelie Bosch-Nijeboer (ChristenUnie) stuurde aan de gemeenteraad van Almere. Ze geeft in de brief aan dat het lerarentekort in Almere de komende tien jaar niet wordt opgelost. Dat meldt VOS/ABB.

In oktober vorig jaar bedroeg het lerarentekort in Almere in het primair en speciaal onderwijs samen 17,6 procent van de totale werkgelegenheid. In het primair onderwijs ging het om een tekort van 235 fte en in het speciaal onderwijs om een tekort van 48 fte.

‘Verborgen’ vacatures 

Het grootste deel van de fte’s is verborgen (zo’n 159.8 fte). De functies staan wel open, maar zijn over het algemeen ingevuld door de inzet van eigen medewerkers en uitzendkrachten. Meer dan de helft van deze ‘verborgen’ vacatures wordt ingevuld door onbevoegd personeel zoals pabo-studenten en onderwijsassistenten. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland