21 april 2020 om 15:41
< 1 min lezen

GGD: capaciteitsruimte voor testen van leraren als scholen opengaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan nu eventueel al agenten en buitengewone opsporingsambtenaren testen op het coronavirus. Daar is "ruimte voor", zegt Sjaak de Gouw, directeur van GGD Hollands Midden. Als bijvoorbeeld de scholen voorzichtig opengaan, kunnen ook leraren getest worden.

“Dan blijven we kwetsbare personen testen”, zegt De Gouw in de Tweede Kamer. Nederland test nu vooral kwetsbare mensen en zorgpersoneel. Maar het aantal beschikbare tests wordt steeds verhoogd.

Afhankelijk van hoe de hygiënemaatregelen worden afgebouwd, kan ook het testbeleid daarop worden ingericht, stelt De Gouw. “Als er besloten zou worden iets met het basisonderwijs te doen, betekent dat dat je je testbeleid kan richten op mensen in het basisonderwijs.”

Het team van deskundigen waar het kabinet zijn besluiten over die maatregelen op baseert, adviseert om scholen straks met halve bezetting weer te openen. De kinderopvang en buitenschoolse opvang kunnen volgens het zogenoemde Outbreak Management Team weer open na de meivakantie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    De Nationale Onderwijsgids wenst iedereen een gelukkig 2026!

    Vandaag om 08:36
    • Basisonderwijs

    Brand in spouwmuur basisschool De Fonkeling veroorzaakt forse schade

    Gisteren om 09:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant