6 juli 2012 om 13:02
< 1 min lezen

Eerste lichting academische leerkrachten rondt studie af

UTRECHT- Vandaag rondt de eerste lichting van academische leerkrachten voor het basisonderwijs de Academische Lerarenopleiding Primair Onderwijs (ALPO) af. Bij de diploma-uitreiking in de Utrechtse Janskerk, die door onder anderen staatssecretaris Onderwijs Halbe Zijlstra zal worden bijgewoond, nemen 31 ALPO-studenten het diploma in ontvangst.

Vier jaar geleden startten de Universiteit Utrecht en Hogeschool Utrecht met de eerste academische PABO, de ALPO. Mede-oprichter van de opleiding en hoogleraar Onderwijskunde Theo Wubbels geeft een van de redenen waarom er een academische lerarenopleiding moest komen: “Met de ALPO maken we een baan in het basisonderwijs ook interessant voor vwo’ers.”

De Utrechtse ALPO heeft navolging gekregen van andere universiteiten en hogescholen in heel Nederland. Niet verwonderlijk volgens Thea Meijer, voorzitter van het college van bestuur van de Stichting openbaar Primair Onderwijs (SPO Utrecht). “ALPO-studenten hebben ervaring opgedaan met het doen van onderzoek. Daardoor zijn ze analytisch sterk. En dat draagt bij aan kwaliteitszorg in de scholen. In combinatie met de meer praktische PABO’er zal dit binnen een onderwijsteam alleen maar tot meer professionaliteit leiden.”

Elk jaar krijgt de Utrechtse ALPO vele aanmeldingen. Alleen studenten die de selectieprocedure positief afronden, worden tot de opleiding toegelaten. Ondanks deze selectie aan de poort telt de Utrechtse ALPO inmiddels niet minder dan 200 studenten. In heel Nederland worden er momenteel ongeveer 400 eerstejaars studenten academisch gevormd tot basisschoolleerkracht.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    GGD’en Zuid-Nederland en DierenDiploma werken samen aan nieuwe les over zoönose & hygiëne

    Gisteren om 14:15
    • Docenten

    Dag van de Leraar: zo zet jij je docent in het zonnetje

    Gisteren om 11:00

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant