13 augustus 2019 om 09:09
< 1 min lezen

Duitse gastdocenten mogelijke oplossing voor lerarentekort in Venlo

Vmbo-scholen in Venlo hebben het vak Duits moeten schrappen omdat er te weinig docenten zijn. De inzet van gastdocenten uit Duitsland zou het tekort aan deze leerkrachten mogelijk kunnen oplossen. Dit meldt De Limburger.

De Venlose partijen PvdA, CDA en D66 vragen daarom aan het college om nader te gaan onderzoeken of Duitse gastdocenten kunnen bijdragen aan het oplossen van het tekort aan Duitse vakdocenten. 
 
De partijen vinden het ongewenst dat leerlingen geen Duits meer kunnen volgen. De werkloosheid onder mensen die een vmbo-opleiding hebben gevolgd ligt hoog. Voor hen liggen er mogelijk kansen vlak over de grens in Duitsland. Hiervoor is het wel nodig dat ze op school les krijgen in het vak Duits. De partijen vinden dat Venlo dit actief moet bevorderen.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    Vandaag om 11:29
    • Docenten

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Vandaag om 09:09

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht