3 december 2019 om 10:45
< 1 min lezen

Dekkingsgraad pensioenfondsen iets hoger

Nederlandse pensioenfondsen hebben afgelopen maand iets meer lucht gekregen. Een iets hogere rente en meevallende cijfers over de economische groei zorgden daarvoor. Verlaging van de pensioenen is bij de meeste pensioenfondsen niet meer aan de orde omdat minister Wouter Koolmees besloot de regels daarvoor tijdelijk te versoepelen.

Advies- en onderzoeksbureau Aon becijferde dat de gemiddelde dekkingsgraad in november op 102 procent uitkwam. Dat was een maand eerder nog 101 procent.

Aon waarschuwt dat de tijdelijke verlaging van de kortingsgrens van 100 procent naar 90 procent alleen betekent dat het korten van pensioenen vooruit wordt geschoven naar eind volgend jaar. De rente blijft naar verwachting nog laag, waardoor er weinig ruimte is voor herstel.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Leerlingen uit Belfeld vanwege personeelstekort nog maar vier dagen naar school

    Vandaag om 15:27
    • Docenten

    Jaarlijkse campagne ‘Leer over de Holocaust’ van start

    Vandaag om 09:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant