Docent ROC Nijmegen wint Mensa Fonds Uitblinker Award
26 november 2024 om 08:32
< 1 min lezen

Docent ROC Nijmegen wint Mensa Fonds Uitblinker Award

Alice Lagerwerf is docente bij ROC Nijmegen en werkt al 24 jaar in het mbo. Bij ROC Nijmegen helpt zij studenten die hun talenten nog niet hebben ontdekt bij het ontdekken van hun potentieel. Alice belichaamt daarmee letterlijk het thema van de Awards. Ze vindt ROC Nijmegen een plek waar iedereen mag ‘zijn’, waar je je kunt ontwikkelen in alle gelaagdheid. Steeds meer studenten met een ontdekte hoogbegaafdheid kiezen bewust voor een praktische mbo-opleiding. Deze student is zich bewust van het eigen ontwikkelpotentieel, maar hoe zit het met de student die dit nog niet weet? Alice zet zich sinds een aantal jaar enorm en krachtig in voor juist die groep: ‘de nog niet ontdekte begaafde student’, de student die door allerlei omstandigheden nog niet is gezien. 

Hoogbegaafdheid binnen het mbo 

De jury van de Mensa Fonds Awards schrijft in het rapport over haar: “Haar betrokkenheid en inzet bij dit onderwerp is overduidelijk en vol overtuiging. Het is haar gelukt om in korte tijd hoogbegaafdheid te agenderen (…). Daarnaast heeft zij draagvlak gecreëerd en zijn er mooie stappen gezet om hoogbegaafdheid een plek te geven binnen het roc en een ambitie om dit breder binnen het mbo voor elkaar te krijgen.”  

Stichting Mensa Fonds is opgericht door de Vereniging Mensa Nederland met het doel hoogbegaafden en hoogbegaafdheid zichtbaarder te maken in de samenleving. Zij zetten zich ervoor in dat de talenten van hoogbegaafden worden benut en de betekenis van hoogbegaafdheid voor de samenleving meer zichtbaar wordt. Dit doen ze door kennis te verspreiden over hoge algemene intelligentie, maar ook door bijzondere prestaties aan te moedigen en projecten en onderzoek te ondersteunen.  

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Docenten

    Sintermeertencollege schrapt schorsing docent wiens naaktbeelden rondgingen

    Gisteren om 11:58
    • Docenten

    Onderzoek naar onveilige werksfeer op Baarnsch Lyceum

    21 augustus 2025 om 11:49

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland