Dementievriendelijke jongeren in Tiel
26 juni 2023 om 12:53
< 1 min lezen

Dementievriendelijke jongeren in Tiel

Jongeren die op het ROC Rivor in Tiel studeren leren hoe zij dementie kunnen herkennen en hoe zij hiermee om kunnen gaan. Daarvoor is het programma ‘Samen dementievriendelijk’ in het leven geroepen. Dat meldt Skipr. 

Studenten konden met VR-brillen zelf ervaren hoe het is om dementie te hebben. Ze speelden een levensgroot ganzenbordspel en daardoor konden ze met elkaar in gesprek over dementie en de signalen ervan beter herkennen.

‘Samen dementievriendelijk’ 

Het programma ‘Samen dementievriendelijk’ richt zich vooral op jongeren en is in 2016 opgestart door Alzheimer Nederland en het ministerie van VWS. 

Dementievriendelijke samenleving 

“Het is mooi dat nu ook jonge mensen op een laagdrempelige manier leren hoe ze moeten omgaan met dementie. Ze hebben de toekomst en zijn cruciaal voor de dementievriendelijke samenleving”, aldus Katherine Ruitinga van Alzheimer Nederland. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Afstudeerproject studenten Hout- en Meubilerings College bijna klaar, traditioneel zeilschip gaat bijna het water in

    Gisteren om 15:10
    • MBO

    Deltion College opent in de klas een eigen Wibra-winkel

    Gisteren om 10:09

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht