'Wiersma is zijn geloofwaardigheid als leider nog niet verloren'
23 mei 2023 om 12:18
< 1 min lezen

‘Wiersma is zijn geloofwaardigheid als leider nog niet verloren’

Minister Wiersma’s geloofwaardigheid als leider is nog niet verloren. Ondanks zijn frequentie woede-uitbarstingen kan hij zelfs een voorbeeld zijn voor modern leiderschap. Hij moet niet alleen vertellen dat hij bereid is naar zijn fouten te kijken en aan zichzelf werkt, ook moet hij transparant zijn over hóe hij dat doet en waar dat toe moet leiden. Als hij daar open over is, kan hij aanblijven als minister. Dat meldt Charlotte van Asseldonk, eigenaar van de Talentenleider. 

Wiersma ontvangt veel kritiek op zijn zichtbaarheid in de media. Hij zou vaker dan anderen interviews of fotomomenten willen geven en daarmee te ijdel zijn. Iedereen die hem moet helpen om in de schijnwerpers te staan, ervaart veel druk om het goed te doen. Die druk leidt tot ongeremd en onvoorspelbaar gedrag: schelden en schreeuwen. Dit tast de geloofwaardigheid van minister Wiersma hard aan. Begrijpelijk.

Modern leiderschap 

Hij zal zeker aan de bak moeten om dit te herstellen. Maar daar ligt ook de kans om een voorbeeld te zijn van modern leiderschap.

Wanneer je je als leider onacceptabel hebt gedragen, moet je heel duidelijk schuld bekennen. Ook moet je laten zien dat je je eigen zwakke punten, die onder druk de kop opsteken, kent. En je moet aantonen dat je in staat bent om te veranderen.

Kost tijd 

Diep zelfinzicht, openheid en transparantie zijn belangrijke elementen van modern leiderschap. Niet gemakkelijk, wel belangrijk. Als Wiersma duidelijk maakt dat hij dat kan, heeft hij nog een kans. Natuurlijk kost zoiets wel tijd. Het is de vraag of hij die tijd krijgt.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Cursussen

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Cursussen

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland