Vandaag om 11:45
< 1 min lezen

Tijdens politiecontrole van rijscholen vijf mensen positief getest op THC

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Vier leerlingen en één rijleraar zijn tijdens een politiecontrole positief getest op THC. Dat is de werkzame stof die in cannabis zit. Ongeveer honderd lesauto’s en motoren werden dinsdag 2 december door de politie-eenheid Noord-Holland gecontroleerd. Dat meldt NH Nieuws.

Bij alle leerlingen en rijinstructeurs nam de politie speeksel af om hen te controleren op drugs- en alcoholgebruik. Dit gebeurde op De Meent in Alkmaar en op de Boerhaavelaan in Haarlem.

THC

Vier leerlingen en één rijsinstructeur testten in Haarlem positief op THC. Van de vijf is bloed afgenomen voor verder laboratoriumonderzoek. Alle personen kregen een rijverbod van 24 uur opgelegd. Als de rijinstructeur te veel THC in zijn bloed had, kan hij zijn baan kwijtraken.

Motorrijles zonder de juiste papieren

Een rijinstructeur gaf in Haarlem motorrijles zonder de juiste papieren. Ook deze instructeur kreeg een boete. In Alkmaar waren er geen overtredingen.

Specifieke controles voor rijscholen

De controles specifiek bedoeld voor rijscholen wil de politie vaker gaan uitvoeren. In 2024 bleek dat een instructeur en haar leerling beiden een grote hoeveelheid THC in hun bloed hadden.

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Immersieve leeromgevingen veelbelovend voor het trainen van fysieke vaardigheden

    1 december 2025 om 15:09
    • Cursussen

    Onbevoegde rijschoolhouder tijdens rijles door politie aangehouden

    28 november 2025 om 16:15

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland