Sinterklaasjournaal-presentatrice Dieuwertje Blok (67) overleden
3 maart 2025 om 14:37
< 1 min lezen

Sinterklaasjournaal-presentatrice Dieuwertje Blok (67) overleden

Presentatrice Dieuwertje Blok is zondagavond overleden. Dat heeft haar echtgenoot maandag aan het ANP laten weten. Blok was 67 jaar en leed aan kanker. Volgens haar echtgenoot sliep Blok thuis vredig in.

Dieuwertje Blok presenteerde jarenlang Het Sinterklaasjournaal en dankte daaraan haar grote bekendheid. Door haar ziekte moest ze uiteindelijke stoppen met haar werk. Merel Westrik nam afgelopen najaar de presentatie over van Het Sinterklaasjournaal.

In april vorig jaar werd bekend dat Blok neuskanker had en verdween ze uit de openbaarheid. Diezelfde maand onderging de presentatrice een neusamputatie. In januari dit jaar maakte haar werkgever NTR bekend dat opnieuw kanker was geconstateerd bij Blok en dat duidelijk was dat ze niet meer beter zou worden.

Ridder in de Orde van Oranje-Nassau 

Blok werd in december benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens een bijeenkomst van Het Sinterklaasjournaal in Baarn werd de presentatrice verrast door burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren. Hij roemde Bloks grote maatschappelijke verdiensten. Ze zette zich onder meer in voor VluchtelingenWerk Nederland, de Hartstichting en het Wereld Natuur Fonds. “We vragen ons in Nederland in toenemende mate af: wat bindt ons eigenlijk nog in dit land? Misschien is het antwoord wel simpel: Dieuwertje Blok.”

De uitvaart vindt in besloten kring plaats.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Leerlingen vragen aandacht voor meer creatieve vakken in het basisonderwijs

    Vandaag om 14:14
    • Basisonderwijs

    Nationaal Schoolontbijt laat 300.000 leerlingen op school ontbijten

    Vandaag om 11:15

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht