30 januari 2014 om 10:54
< 1 min lezen

Onderzoeksopdracht voor leerlingen in Verzetsmuseum

AMSTERDAM - Het Verzetsmuseum in Amsterdam biedt leerlingen uit groep 7 en 8 van basisscholen en vmbo- en mavoleerlingen de mogelijkheid om in het museum een onderzoeksopdracht uit te voeren. Daarover bericht de website van het Verzetsmuseum.

Onderzoeksopdracht A duurt anderhalf uur, inclusief een introductiefilm. Na het bekijken van de film maken de leerlingen in groepjes een rondleiding door het museum. Daarbij worden zij begeleid door een museumdocent. Vervolgens maken ze individueel of in tweetallen de onderzoeksopdracht.

De leerlingen maken kennis met de belangrijkste onderwerpen uit de tentoonstelling ‘Nederland in bezettingstijd’ en de dilemma’s waar de bevolking tijdens de bezetting voor kwam te staan.

Reserveren is vereist. Aan deelname zijn kosten verbonden. Surf voor meer informatie naar Verzetsmuseum.org.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    AI-hulpleraar geeft nu ook les in Overijssel

    17 oktober 2025 om 12:05
    • Basisonderwijs

    Cao-overleg primair onderwijs hervat na de herfstvakantie

    17 oktober 2025 om 11:11

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant