Twee tv-programma's te zien over het verbeteren van basisvaardigheden
9 november 2023 om 13:12
< 1 min lezen

Twee tv-programma’s te zien over het verbeteren van basisvaardigheden

Sinds deze week zendt de publieke omroep twee tv-programma's uit waarin Nederlanders die moeite hebben met lezen en schrijven de hoofdrol spelen. De series van Loes Luca en Frans Bauer zijn gratis online terug te kijken. Dat meldt Tel mee met Taal. 

Loes Luca woont in een Rotterdamse wijk waar een derde van de mensen moeite heeft met lezen en schrijven. In de vierdelige serie Duidelijke Taal onderzoekt ze wat het betekent om laaggeletterd te zijn. Hoe neem je de tram, hoe regel je de juiste zorg voor jezelf, en hoe houd je een baan vast?

Laaggeletterd 

Ook Frans Bauer heeft van dichtbij de schaamte en frustratie meegemaakt die gepaard gaan met laaggeletterdheid: zijn ouders hadden moeite met lezen en schrijven. In Leven zonder letters volgt Bauer twaalf mensen die laaggeletterd zijn en daagt hen uit om hun grootste onzekerheid te lijf te gaan.

Door: Nationale Onderwijsgids
Beeld: Human/AVROTROS

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Zelfredzaamheidsroute voor inburgeraars meer gericht op werk

    Gisteren om 14:22
    • Cursussen

    KRO-NCRV Radioschool 2026 zoekt nieuw talent

    16 oktober 2025 om 09:41

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant