12 juni 2019 om 15:25
< 1 min lezen

Rinda den Besten: Elk schoolbestuur heeft een maatschappelijke opdracht

Op 14 juni vindt het PO-Raad Congres plaats onder het thema LEF! Met het congres wil de PO-Raad laten zien hoeveel lef er getoond wordt in de PO-sector door het doorvoeren van onorthodoxe maatregelen zoals de vierdaagse schoolweek. Maar, benadrukt voorzitter Rinda den Besten: politieke steun is hard nodig!

De Nationale Onderwijsgids sprak voorafgaand aan het congres onder andere met voorzitter Rinda den Besten: “Wat wij in onze strategische agenda hebben opgenomen is: elk schoolbestuur is er omdat het een maatschappelijke opdracht heeft. Dat is fundamenteel anders dan hoe er nu nog vaak geopereerd wordt, namelijk: ik ben er voor mijn instelling en zodat de kinderen bij mij op school het goed hebben. Als je die houding vasthoudt dan wordt bijvoorbeeld passend onderwijs nooit een succes, en dan ga je als sector nooit iets fundamenteels doen aan kansenongelijkheid. Als je je niet met zijn allen verantwoordelijk voelt voor alle kinderen, dan gaat het niet werken.”
 
Maar hoe toon je hierin lef? Lees hierover meer in Congres PO-Raad: “Scholen morrelen aan wet- en regelgeving, in belang van het kind”.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Klaas van Kruistum steekt samen met basisschoolleerlingen kaarsjes aan tijdens Allerzielen

    Vandaag om 16:07
    • Basisonderwijs

    ‘Langs basisscholen moeten auto’s 30 kilometer per uur gaan rijden’

    Vandaag om 08:50

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant