13 december 2016 om 14:11
< 1 min lezen

‘Investeren in scholing een van belangrijkste speerpunten arbeidsvoorwaarden’

Vakbond CNV zet komend jaar in op loonsverhogingen die het peil van de inflatie ruimschoots overstijgen. Op die manier stijgt de koopkracht, wat gunstig uitpakt voor de Nederlandse economie, stelde de bond dinsdag.

CNV noemt het “delen in de economische groei, investeren in scholing en een gelijk speelveld op de arbeidsmarkt” als de belangrijkste speerpunten bij onderhandelingen over arbeidsvoorwaarden in 2017. In dat kader zet de bond in op afspraken over een individueel ontwikkelingsbudget in elke cao. “Dat budget moet ook als iemand van baan verandert, worden meegenomen en niet toevallen aan de werkgever”, aldus arbeidsvoorwaardencoördinator Arend van Wijngaarden.

Verder wordt onder meer ingezet op minimumtarieven voor zzp’ers in cao’s. Daarmee kan volgens de bond meer zekerheid worden gecreëerd voor mensen die nu alleen met een flex-contract aan het werk kunnen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Horecaondernemers investeren in huidige medewerkers met online bijscholing

    4 december 2025 om 15:19
    • Cursussen

    Tijdens politiecontrole van rijscholen vijf mensen positief getest op THC

    3 december 2025 om 11:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant