14 december 2015 om 11:42
< 1 min lezen

Koning bij conferentie 60-jarig bestaan NOS over toekomst journalistiek

(ANP) - Koning Willem-Alexander is op 21 januari bij een conferentie van de NOS, vanwege het zestigjarig bestaan van het Journaal. De koning woont de slotdiscussie bij over de toekomstige rol van de journalistiek. Onder het motto 'Journalistiek on Demand' organiseert de omroep een conferentie in TivoliVredenburg in Utrecht. Vakgenoten gaan hier met elkaar in gesprek over toekomst van de journalistiek in de samenleving en de invloed van technologische ontwikkelingen.

In het slotdebat komen Bert Habets, topman bij RTL Nederland, Giselle van Cann, plaatsvervangend hoofdredacteur van NOS Nieuws en Piet Bakker, hoogleraar Massamedia en Digitalisering aan de Hogeschool Utrecht aan het woord. Presentator Rob Trip en hoofdredacteur van NOS Nieuws Marcel Gelauff trekken na afloop hun conclusies.

De NOS staat uitgebreid stil bij het jubileum. Zo presenteren op maandag 5 januari oude bekenden overdag de journaalbulletins, onder wie Eef Brouwers, Maartje van Weegen en Henny Stoel. ’s Avonds is het jubileumprogramma Villa NOStalgia op tv te zien, waarin oud-presentatoren herinneringen ophalen. Rond het NOS Journaal van 20.00 uur biedt Annechien Steenhuizen die dag de kijkers via NP0 2 live een blik achter de schermen van de uitzending.

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Vandaag om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Vandaag om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant