10 juni 2016 om 15:15
< 1 min lezen

Máxima brengt werkbezoek aan Taal aan Zee

Koningin Máxima bracht vrijdagochtend 10 juni een werkbezoek aan stichting Taal aan Zee in Den Haag. Deze organisatie biedt Nederlandse les aan vluchtelingen, asielzoekers en anderstalige vrouwen. De lessen worden gegeven door vrijwilligers. Dat meldt Het Koninklijk Huis.

Tijdens het bezoek sprak Máxima met bestuurders en medewerkers over de activiteiten voor nieuwkomers. Aansluitend woonde zij twee groepslessen bij. Tenslotte ging zij in gesprek met taalmaatjes: koppels die bestaan uit een asielzoeker of vluchteling en een vrijwilliger, die helpt de Nederlandse taal in praktijk te brengen.

Taal aan Zee biedt een educatief aanbod voor geïsoleerde anderstalige vrouwen, vluchtelingen, asielzoekers en andere migranten en/of laaggeletterden. Volgens de organisatie is taal de sleutel tot participatie in de samenleving. Wekelijks zetten meer dan 275 vrijwilligers zich in voor Taal aan Zee, een groot deel van hen als taalcoach of docent. Zij worden daarbij ondersteund door een klein team van professionals.

Máxima heeft eerder taallessen bezocht in het kader van het Oranje Fonds. Zij was ook meerdere malen te gast bij één van de voorgangers van Taal aan Zee, stichting Ontmoeting Buitenlandse Vrouwen (OBV).

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Kwetsbare groepen kinderen blijven achter met het behalen van alle zwemdiploma’s

    Gisteren om 09:43
    • Cursussen

    Bouwbedrijf Heijmans start opleiding voor nieuwkomers

    Gisteren om 09:12

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht