2 juni 2017 om 15:40
< 1 min lezen

Landelijk congres over 100 jaar onderwijspacificatie

Op woensdag 13 september aanstaande vindt er het congres over 100 jaar onderwijspacificatie plaats in De Observant in Amersfoort. VOS/ABB, de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) en het platform CBOO organiseren het congres. Dat meldt VOS/ABB. 

Het congres staat in het teken van het politiek staakt-het-vuren dat dit jaar 100 jaar geleden werd gesloten. Dat ging over de gelijke bekostiging van het bijzonder onderwijs. In artikel 23 van de Grondwet over de vrijheid van onderwijs werd dit staakt-het-vuren destijds vastgelegd, waardoor de schoolstrijd die jarenlang gevoerd is in ons land formeel werd beëindigd. 

Het congres in september zal voornamelijk gaan over de huidige staat van het openbaar onderwijs. De drie landelijke organisaties in het openbaar onderwijs zullen gezamenlijk een programma samenstellen.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Zwolle investeert in toekomstbestendige schoolgebouwen

    Gisteren om 16:11
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Gemert tijdelijk ontruimd na melding gaslucht

    Gisteren om 14:55

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht