27 maart 2014 om 13:20
< 1 min lezen

Kunstcentrum De Lindenberg Nijmegen moet korten in lesuren docenten

Doordat de gemeente de subsidie voor volwasseneneducatie heeft stopgezet, is het aantal cursisten bij De Lindenberg sterk teruggelopen. Achttien docenten Beeldende kunst raken hun baan bij het Nijmeegse cursuscentrum deels kwijt door noodgedwongen bezuinigingen. Dat meldt de Gelderlander.

Door het wegvallen van de subsidie van de gemeenten krijgt De Lindenberg zo’n vier ton minder aan inkomsten. Het aantal cursisten is hierdoor gehalveerd. “Dan is de rekensom snel gemaakt, dat betekent gewoonweg dat we het personeel niet meer kunnen betalen,” zegt directeur Bart Vaessen.
De Lindenberg heeft geprobeerd dit op te vangen door de cursussen voor volwassenen anders te organiseren maar tot dusver met onvoldoende resultaat. Achttien docenten hebben nu een brief gekregen waarin het kunstcentrum laat weten dat zij niet langer volwasseneneducatie kunnen geven. De lessen voor speciale groepen, jeugd en 65-plussers gaan wel door. Het centrum gaat nog wel onderzoeken of de docenten terug kunnen keren als zzp’er.
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • >18

    Interview: de mentor als coach

    14 maart 2024 om 16:57
    • >18

    Arbeidsmarktkansen voor jongeren PrO en VSO: zó werkt het

    14 maart 2024 om 16:49

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant