Koning Willem-Alexander bezoekt helikopteroefening TAC Blaze in Engeland
17 juni 2024 om 17:01
< 1 min lezen

Koning Willem-Alexander bezoekt helikopteroefening TAC Blaze in Engeland

Zijne Majesteit de Koning bezoekt woensdag 19 juni de helikopteroefening TAC Blaze UK op Carlisle Airport in het Verenigd Koninkrijk. Deze oefening van het Defensie Helikopter Commando staat in het teken van trainen in tactisch laagvliegen bij radardreiging en het ontwijken van vijandelijke radarsystemen. Dat meldt de Rijksoverheid. 

De RAF Spadeadam Range in Noord-Engeland beschikt over echte radarsystemen waarmee vijandelijke dreiging voor vliegers kan worden nagebootst. Verschillende eenheden en helikoptertypes trainen vanuit tactische scenario’s. In het trainingsgebied dat ongeveer 300 hectare groot is, kunnen de helikopterbemanningen trainen op lage hoogte en zelfbeschermingsmiddelen gebruiken om vijandelijke radarsystemen te ‘misleiden’. Aan de oefening nemen in totaal tien Apache gevechts- en Chinook en Cougar transporthelikopters deel, met daarbij een luchtmachtdetachement van zo’n 400 militairen. Daarnaast wordt de oefening ondersteund door luchtmachtreservisten en militairen van 11 Luchtmobiele Brigade. 

Uitleg over doel en belang oefening 

Koning Willem-Alexander krijgt uitleg over het doel en het belang van de oefening TAC Blaze en aansluitend vliegt hij mee in een Apache gevechtshelikopter om een indruk te krijgen van een trainingsvlucht. Ook spreekt hij onder meer met gevechtsvliegers en medewerkers van ondersteunende diensten over hun werkzaamheden.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Cursussen

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Cursussen

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland