19 november 2021 om 14:29
< 1 min lezen

‘Kinderen zijn de dupe van QR-toegangscontrole in het zwembad’

Door de QR-code ontstaat een kloof tussen gevaccineerde en ongevaccineerde ouders in de zwembaden. Ieder kind moet de mogelijkheid hebben om zwemles te krijgen, omdat zwemveiligheid in Nederland heel belangrijk is. Daarom moet de QR-code zo snel mogelijk uit de zwembaden verdwijnen. Dit meldt ANP Expert Support.

Het is niet aan de zwembranche om te beoordelen of iemand zich wel of niet moet laten vaccineren. Iedereen moet de vrije keuze hebben, en nu gaat het ten koste van kinderen. Zij moeten goed en veilig kunnen leren omgaan met water.

Controle

Wet- en regelgeving rond de QR-toegangscontrole maakt duidelijk onderscheid waar wel en niet gecontroleerd en gehandhaafd mag worden. Zwembaden zijn geen publieke binnenruimte, en vallen dus buiten de controle.

Coronaproof

De zwembranche heeft meerdere keren laten zien dat de zwembaden coronaproof zijn ingericht en zich aan alle coronamaatregelen houden. Daar is geen uitsluiting van ouders en hun kinderen voor nodig.

Door: Nationale Onderwijsgids

 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Rijscholen eisen opnieuw een gebiedsverbod voor CBR-stalker Kamps

    Vandaag om 13:21
    • Cursussen

    Cursus Politiek Actief voor de derde keer in gemeente Vijfheerenlanden

    Vandaag om 08:52

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant