31 juli 2018 om 10:36
< 1 min lezen

Kind met diploma kan zwemmen verleren

Als kinderen met een zwemdiploma niet geregeld zwemmen, verleren ze het snel. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten van een onderzoek van de Hogeschool Windesheim. Onderzoekster Mandy van der Weijden bevestigt berichtgeving hierover door de NOS.

Voor kinderen tussen de 4 en 6 jaar geldt dat ze een vaardigheid als zwemmen na een of twee jaar verleerd zijn. “Zeker als er niet regelmatig wordt geoefend.” De onderzoekers lieten ruim honderd kinderen die kort daarvoor hun zwemdiploma hadden gehaald opnieuw afzwemmen voor hun B-diploma. Uit de proef bleek dat 5 tot 10 procent zakte, omdat veel vaardigheden weer verleerd waren.

De eindresultaten van het onderzoek worden in de komende weken verwacht. Wel is volgens Van der Weijden nu ook al duidelijk dat veel ouders overschatten hoe goed hun kind kan zwemmen in natuurwater, zoals plassen en meren.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Leerlingen uit Spijk trappen Klimaatweek voor jongeren af

    Gisteren om 11:18
    • Basisonderwijs

    Deze school heeft de prijs voor ‘mooiste schoolgebouw van Nederland’ gewonnen

    Gisteren om 09:42

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant