2 juni 2016 om 14:03
< 1 min lezen

Kamer: strenger toezicht op inburgering

(ANP) - Op het onderwijs aan inburgeraars is strenger toezicht nodig. Daarop hamerden partijen donderdag in de Tweede Kamer. De kwaliteit van de inburgering moet beter, erkende ook minister Lodewijk Asscher (Integratie).

De bewindsman is bereid te kijken of de Onderwijsinspectie een rol kan spelen bij de versterking van het toezicht. Dat was een verzoek van PvdA-Kamerlid Ahmed Marcouch.

Asscher wilde niet zo ver gaan om de Onderwijsinspectie meteen die taak te geven, zoals SP en D66 willen. Daar zijn nu geen middelen voor, aldus de bewindsman.

SP’er Sadet Karabulut laakte dat inburgeringscursussen door particuliere instanties worden gegeven, zonder dat daar toezicht op is: “De slager keurt zijn eigen vlees.”

Veel nieuwkomers voldoen niet aan hun plicht in te burgeren. Van een groep die begin 2013 binnenkwam, is de helft niet geslaagd.

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Rijbewijs 2026: kosten, keuringen en nieuwe regels

    24 december 2025 om 12:16
    • Cursussen

    Adriaan van Dis spreekt eerste Loe de Jong-lezing uit tijdens Werkconferentie Holocausteducatie

    23 december 2025 om 10:34

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant