18 september 2018 om 11:32
< 1 min lezen

Kabinet handhaaft beginnersrijbewijs ondanks beperkte effectiviteit

Het beginnersrijbewijs blijft bestaan, hoewel het niet erg effectief is. Dat hebben ministers Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) en Cora van Nieuwenhuizen (infrastructuur en Waterstaat) aan de Tweede Kamer geschreven.

Het beginnersrijbewijs is in 2002 ingevoerd om beginnende bestuurders veiliger te laten rijden. Volgens de beginnersregeling raken jonge bestuurders hun rijbewijs kwijt als ze binnen vijf of zeven jaar na het behalen van het document twee ernstige verkeersovertredingen begaan.

Onderzoek wees eerder uit dat de regeling niet heel goed werkt. Onderzoekers twijfelen of het een grote bijdrage levert aan de verkeersveiligheid. Desondanks blijft het beginnersrijbewijs bestaan. De ministers vinden belangrijk dat de “selectie die door de beginnersregeling plaatsvindt blijft bestaan, ook al is het bereik beperkt”. Verder wordt de regeling zoveel mogelijk verbeterd. Ook kijken ze naar alternatieve maatregelen. Daarmee komen ze dit jaar nog.

Eerder bleek uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek dat twee derde van de Nederlanders die hun autorijbewijs halen jonger is dan 21 jaar. De meeste geslaagden onder de 21 gaan naar school of studeren (92 procent).
 
Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Scholieren krijgen verkeerscursus en leren alles over de fatbike en elektrische fiets

    Gisteren om 13:09
    • Cursussen

    Duizenden rijexamens uitgesteld vanwege winterse omstandigheden

    9 januari 2026 om 11:31

Aankomende evenementen

14 Jan
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland