8 augustus 2014 om 10:52
< 1 min lezen

Internationaal congres over staatloosheid in Vredespaleis

Zestig jaar na de aanvaarding van de VN-conventie om staatloosheid te beëindigen, zijn wereldwijd nog steeds zeker 10 miljoen mensen staatloos, ook in Nederland. Van 15-17 september wordt daarom het First Global Forum on Statelessness in het Vredespaleis in Den Haag georganiseerd door Tilburg University en de UNHCR. 

Experts van universiteiten, overheden en NGO’s uit de hele wereld belichten tijdens het Global Forum in Den Haag de problemen en de weg vooruit voor staatlozen. Staatlozen komen zelf aan het woord in een rondetafeldiscussie onder leiding van UNHCR–ambassadrice en zangeres Barbara Hendricks.De conferentie wordt omlijst door een expositie van de fotograaf Greg Constantine, die al jaren staatlozen fotografeert in de hele wereld en zich verdiept in hun leven. Hij bracht ook staatlozen in Nederland in beeld
 
Op woensdag 10 september om 20.00 uur geeft fotograaf Greg Constantine in Den Haag een toelichting op zijn werk, dat op 15 september hangt in het Vredespaleis. Enkele staatlozen vertellen ook hun eigen verhaal. Voorafgaand om 19.30 uur geeft onderzoeker dr. Laura van Waas van Tilburg University een korte inleiding met facts en figures over staatloosheid en gelegenheid tot het stellen van vragen.
 
Kijk hier voor meer informatie. 
 
© Nationale Onderwijsgids  

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Honderden mensen leerden levens redden tijdens Somertijd Reanimatiedag

    24 oktober 2025 om 11:13
    • Cursussen

    Nieuwegeinse jongeren uit het speciaal onderwijs fietsen na e-biketraining zelfstandig naar school

    22 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland