6 januari 2015 om 16:45
< 1 min lezen

Bijeenkomst ‘Het Fitte Brein’ voor senioren

Zaterdag 31 januari vindt in de Openbare Bibliotheek Emmen voor de tweede keer de bijeenkomst ‘Het Fitte Brein’ plaats voor senioren vanaf 55 jaar. De bijeenkomst bestaat uit workshops en een lezing over hoe je je brein zo lang mogelijk scherp kunt houden. ‘Het Fitte Brein’ wordt georganiseerd door de Buurtsportcoach Senioren van de gemeente Emmen, de Bibliotheek, de Cocon en apotheek de Vriendschap. Dit meldt de Gemeente Emmen. 

Uit onderzoek is gebleken dat dagelijks bewegen een positief effect heeft op het vertragen en voorkomen van vergeetachtigheid en dementie. Ook een actieve leefstijl met diverse interessegebieden heeft een positief effect op het behouden van een fit brein. Om ouderen hiervan bewust te maken, volgen zij een workshop ‘Fitness voor het brein’ en een lezing ‘Pillen tegen veroudering van het brein?’.
 
De ochtend start om 10.00 uur met koffie in de Bibliotheek (Noorderplein 101). Het aansluitende half uur kunnen deelnemers luisteren naar de lezing. Hierna worden de deelnemers verdeeld over twee groepen. De ene groep blijft in de Bibliotheek, de andere groep gaat naar de Cocon (Marktplein 114). Na het wisselen van activiteiten wordt de ochtend afgesloten met een gezamenlijke lunch in de Cocon. De kosten zijn € 3,50 per persoon. Aanmelden kan voor 26 januari bij de Cocon (Marktplein 114). 
 
© Nationale Onderwijsgids  

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Adriaan van Dis spreekt eerste Loe de Jong-lezing uit tijdens Werkconferentie Holocausteducatie

    Gisteren om 10:34
    • Cursussen

    Sterrenchef Nick Bril reed over stagiair heen en moet nu anderhalf jaar de gevangenis in

    22 december 2025 om 13:15

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant