'Bij verdrinkingsdrama in zwembad moet rechter ook kijken naar rol gemeente'
14 december 2022 om 11:57
< 1 min lezen

‘Bij verdrinkingsdrama in zwembad moet rechter ook kijken naar rol gemeente’

In november 2018 is in Zwembad Bijlmer in Amsterdam een 40-jarige man verdronken. Dat gebeurde tijdens een gratis zwemles die aangeboden werd door gemeente Amsterdam. Dat meldt de NSWZ.

De BV Optisport en twee medewerkers van het zwembad staan vanaf woensdag terecht op verdenking van dood door schuld aan de verdrinking van de Eritrese statushouder. De rechter zou ook moeten kijken naar de gemeente Amsterdam, die destijds voor statushouders gratis zwemlessen organiseerde samen met zwembaden.

Veilige en verantwoorde werkomgeving 

Als badmeester moet je je functie goed uitvoeren en moet je altijd scherp en alert zijn. Ook moet de organisatie zorgen voor een veilige en verantwoorde werkomgeving. Maar het zwembad is eigendom van de gemeente en daarom is de gemeente Amsterdam voor veel zaken medeverantwoordelijk

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Ouderenzorginstellingen Utrecht gaan ongeschoold zorgpersoneel trainen

    16 januari 2026 om 10:01
    • Cursussen

    Nieuwe online cursus moet wiskundekloof bij eerstejaars UT verkleinen

    15 januari 2026 om 11:28

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland