21 oktober 2025 om 12:39
< 1 min lezen

Aantal reservisten in Nederland het afgelopen jaar flink gestegen

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Het aantal reservisten stijgt. Voor de opleiding kreeg Defensie in 2025 al 4100 sollicitaties binnen. In 2024 waren dit er ‘maar’ 3300. Er zijn nog ongeveer twaalfduizend ‘parttimemilitairen’ nodig. Daarom werft Defensie ook steeds vaker via werkgevers. Dat meldt Hart van Nederland.

Defensie heeft sinds de groeiende dreiging vanuit Rusland in Europese landen miljarden euro’s gekregen om meer militairen te werven. Defensie wil hiervoor de flexibele schil gebruiken, de zogenaamde reservisten.

In je vrije tijd het leger helpen

Als reservist help je in je vrije tijd, naast je gewone baan, Defensie of het leger. Als extra hulp bij oefeningen, rampen of noodsituaties word je opgeroepen. Er zijn nu ongeveer 8300 reservisten in Nederland. In 2030 moeten dat er 20.000 zijn en mocht er een oorlog uitbreken, dan zijn er nog meer reservisten nodig.

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Horecaondernemers investeren in huidige medewerkers met online bijscholing

    4 december 2025 om 15:19
    • Cursussen

    Tijdens politiecontrole van rijscholen vijf mensen positief getest op THC

    3 december 2025 om 11:45

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel