12 juli 2012 om 06:44
< 1 min lezen

Campagne NSGK voor toegankelijke speeltuinen

Onder het motto ‘Voor sommige kinderen betekent Samen Spelen zoveel meer…’ wil de NSGK dat meer kinderen met een handicap kunnen spelen in een speeltuin. Nu zijn de meeste Nederlandse speeltuinen voor hen niet goed toegankelijk, waardoor ze geregeld aan de zijlijn staan.

De NSGK wil in 2012 minstens 25 speeltuinen toegankelijk maken. Daar kunnen kinderen met een handicap vriendjes en vriendinnetjes ontmoeten en ontdekken wat ze met hun handicap wél kunnen. Zo krijgen ze meer zelfvertrouwen en een positiever zelfbeeld, en leren hun buurtgenootjes ‘gewoon’ met hen om te gaan.

Televisiepersoonlijkheid Tooske Ragas heeft een broer met het syndroom van Down. Ze heeft zelf ervaren hoe ontoegankelijk speeltuinen voor gehandicapte kinderen kunnen zijn. “Als kind moet je leren je eigenheid te vinden en je in het leven staande te houden tussen anderen. Dat leer je niet als je altijd alleen maar thuis zit met je ouders. Je moet oefenen. Dat kan alleen door te spelen met andere kinderen.”

Via Nieuwsbank.nl

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Rijdende School al 70 jaar onderwijsvoorziening voor kermiskinderen

    Vandaag om 08:57
    • Speciaal Onderwijs

    Onthaasten

    18 augustus 2025 om 08:21

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland