5 september 2014 om 09:53
< 1 min lezen

Bussemaker wil meer vrouwen in top bedrijfsleven

(Novum) - Het bedrijfsleven moet er veel meer aan doen om vrouwen in de top aan te stellen. Dat heeft minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Jet Bussemaker (PvdA) vrijdag gezegd in Den Haag. Hogescholen en universiteiten hebben tegenwoordig meer vrouwelijke studenten. "Het is zaak voor bedrijven om al die talenten niet te verliezen," aldus de bewindsvrouw. 

“Het gaat echt helemaal niet goed”, reageerde Bussemaker op recente cijfers uit de Female Board Index. Daaruit blijkt dat in slechts zes procent van de raden van bestuur vrouwen zijn vertegenwoordigd. Het streefcijfer van het kabinet is dertig procent. “Laat duidelijk zijn dat bedrijven meer moeten doen dan ze nu doen. Dat is in hun eigen belang.”

“Het gaat steeds meer om een war on talent”, benadrukte Bussemaker. We weten dat vrouwen beter opgeleid zijn tegenwoordig; universiteiten en hogescholen hebben meer vrouwelijke studenten. Zij studeren ook vaak sneller en beter af. Het is zaak voor bedrijven om al die talenten niet te verliezen.”

Bussemaker zei komende weken nader in te gaan op de cijfers, ze neemt dan het rapport ‘Talent naar de Top’ in ontvangst.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Koningin Máxima aanwezig bij 75-jarig jubileum Hotel Management School Maastricht

    Vandaag om 08:59
    • HBO

    Staatsbezoek richt zich op journalistiekonderwijs in Tilburg

    12 september 2025 om 15:39

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht