Vandaag om 08:53
< 1 min lezen

Brandweer Gelderland-Zuid introduceert Studentenambassadeur

Door: Nationale Onderwijsgids

Met de ingang van het nieuwe studiejaar, introduceert Brandweer Gelderland-Zuid de Studentenambassadeur. Gijs Gommers, die deze rol gaat bekleden, is hét aanspreekpunt voor studenten en verhuurders die vragen hebben over brandveiligheid in studentenwoningen. Dat meldt Veiligheidsregio Gelderland-Zuid.

Als studenten denken dat de brandveiligheid in hun studentenkamer of -huis niet op orde is, hebben ze hier vanaf 25 augustus een aanspreekpunt voor bij de brandweer. Studentenambassadeur Gijs biedt laagdrempelig een luisterend oor, organiseert gesprekken en zoekt – geheel in vertrouwen – actief naar passende oplossingen. Zo kan er een brandveiligheidscheck in het huis gedaan worden of gaat hij in gesprek met de verhuurder. Met brandveiligheidstips helpt hij studenten zelf meteen op weg.

Vragen over rookmelders in studentenhuizen

Verhuurders van studentenwoningen kunnen met al hun vragen bij Studentenambassadeur Gijs terecht. Gijs is scherp op potentiële gevaren zoals ontbrekende rookmelders en onveilige omstandigheden in studentenhuizen. Hij geeft hierover advies en is verbinder tussen studenten, verhuurders, onderwijsinstellingen, gemeenten en de brandweer. De rol van de studentenambassadeur is positief en constructief en gericht op zo veilig mogelijke studentenwoningen.

Introweek HAN

Gijs is aanwezig op het festival van de HAN als afsluiting van de introweek op 28 augustus, rondom het NEC-stadion van 16.00 uur tot 23.00 uur. De Brandweer is zichtbaar aanwezig met Gijs als Studentenambassadeur en er is een ‘belevingshuis’ waar studenten én docenten in kunnen gaan.

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Studenten uit Dronten doen klusjes voor Stichting Weerstandhulp

    Vandaag om 11:04
    • HBO

    Landelijk Platform Studentenhuisvesting uitgebreid met MBO Raad, JOBmbo en Vereniging Hogescholen

    Vandaag om 10:42

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland