16 november 2012 om 11:25
< 1 min lezen

Bouw functionele school voor speciaal onderwijs van start

De nieuwbouw oogt simpel, maar wordt uiterst functioneel. De leerlingen van de Kornalijn hebben behoefte aan structuur en overzicht en dat zal in hoge mate aanwezig zijn. Het gebouw is bijvoorbeeld zo ingericht dat niet alle klassen via dezelfde gang naar de uitgang hoeven.

De 111 leerlingen hebben veel aandacht nodig en daarom bestaan de klassen uit maximaal vijftien leerlingen. “We kunnen ook snel bijspringen als een leerkracht extra tijd nodig heeft voor een leerling die heel boos of verdrietig is”, legt teamleider Natasja Smout uit.

De school onderzoekt de mogelijkheid om voor de leerlingen die in deeltijd behandeld worden door andere zorginstanties van bijvoorbeeld de GGZ, deze zorg dichter bij school te brengen.

De nieuwbouw van de school moet in september 2013 klaar zijn.

© Nationale Onderwijsgids / Jannes Oosterveld

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Gratis jeu de boules-pas voor gepensioneerden in Utrecht die leerlingen speciaal onderwijs vervoeren

    Vandaag om 11:28
    • Speciaal Onderwijs

    Leerlingenvervoerder regio Utrecht zet touringcars in, tot grote onvrede van ouders

    Gisteren om 08:21

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland