14 mei 2018 om 09:57
< 1 min lezen

Bioscopen vieren verjaardag Annie M.G. Schmidt

Bioscopen in meer dan vijftig steden in het land vieren komend weekend de geboortedag van Annie M.G. Schmidt (1911-1995). Ze tonen filmklassiekers van de hand van de schrijfster als Ja Zuster Nee Zuster, Abeltje, Minoes, Wiplala en Pluk van de Petteflet.

De vertoningen zijn te zien in een aantal onafhankelijke filmhuizen maar ook bij bioscopen van Vue, Kinepolis en Pathé. Voor kinderen zijn er naast de film allerlei activiteiten.

Annie M.G. Schmidt werd geboren op 20 mei in 1911 en stierf op 21 mei in 1995. Ze is beroemd om haar kinderboeken als Jip en Janneke, Pluk van de Petteflet en Abeltje en kinderversjes als Dikkertje Dap en Het Beertje Pippeloentje. Daarnaast schreef ze onder meer liedjes, toneelstukken, musicals en radio- en televisiedrama.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Onderwijs en kinderopvang centrale pijlers in verkiezingsprogramma D66

    5 september 2025 om 14:14
    • Basisonderwijs

    Onderwijsministers Koen Becking en Gouke Moes door de koning beëdigd

    5 september 2025 om 13:12

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht