Bijna gratis kinderopvang weer twee jaar uitgesteld
22 april 2025 om 07:53
< 1 min lezen

Bijna gratis kinderopvang weer twee jaar uitgesteld

De kinderopvang gratis maken voor alle werkenden, was ook een plan van het vorige kabinet, maar daar werden de plannen ook telkens op de lange baan geschoven. De kinderopvangsector zou niet genoeg personeel kunnen vinden, en het personeelstekort is er nu nog steeds. Voor de invoering van bijna gratis kinderopvang was 2,9 miljard euro gereserveerd.

Kinderopvangtoeslag 

De huidige kinderopvangtoeslag verdwijnt als er een nieuw financieringssysteem komt. Crèches krijgen meteen het geld en de terugvordering verdwijnt. Ouders hoeven alleen nog maar een kleine bijdrage te betalen.

Gratis kinderopvang 

De plannen voor gratis kinderopvang in 2027 werden in november 2024 nog door het kabinet doorgezet. Toen was er ook al een groot personeelstekort in de kinderopvangsector.

Mocht er een ander kinderopvangstelsel komen, dan is de kans groot dat de vraag naar kinderopvang gaat stijgen. Dit heeft weer prijsstijgingen tot gevolg. 900.000 kinderen in Nederland gaan naar een crèche, peuterschool, buitenschoolse opvang of naar een gastouder.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Geen ernstige misstanden bij kinderopvang Tubbergen ondanks vraag GGD om ingrijpen

    Vandaag om 09:55
    • Kinderopvang

    Paul Blokhuis gaat integrale steun toeslagenouders versterken

    Vandaag om 09:01

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland