Basisschool door inwoners Zwanenburg geholpen na incident met vermoorde dieren
28 april 2025 om 06:15
< 1 min lezen

Basisschool door inwoners Zwanenburg geholpen na incident met vermoorde dieren

Dierenvriend Tom Esser is vrijdagavond 25 april een inzamelingsactie gestart om geld op te halen voor de getroffen school. Het geld kan de school gebruiken voor een mooi afscheid voor de dieren, nieuwe hokken of nieuwe dieren. “Dat mogen ze helemaal zelf bepalen”, aldus Esser.

Afgelopen week kwam een medewerker van De Kameleon naar de school om de dieren te verzorgen, maar trof één en al ellende aan. Schooldirecteur Wendy Veldhuizen vertelde dat de vandalen van alles hadden vernield, maar dat er ook een aantal dieren vermoord waren.

Minderjarige personen 

Meerdere minderjarigen personen hebben zich inmiddels bij de politie gemeld vanwege betrokkenheid bij de dood en vernieling van de schooldieren. Kinderen, in de basisschoolleeftijd, en hun ouders zijn nu in gesprek met de politie over dit incident. Strafrechtelijke vervolging is niet mogelijk, aangezien het om kinderen in de basisschoolleeftijd gaat. De politie laat weten dat ze kijken welke passende hulp ze deze kinderen kunnen aanbieden.

Dierenvriend Esser hoopt dat hij voor de school en de kinderen iets kan betekenen en is daarom een inzamelingsactie gestart. Aangezien de kinderen maandag weer naar school komen en geen dieren meer aantreffen, wil Esser graag iets voor hen betekenen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Medewerker basisschool Meppel verdacht van seksueel misbruik

    Vandaag om 09:05
    • Basisonderwijs

    Binnenstad Heerlen blijft zeker nog jaren zonder centrumschool

    Gisteren om 13:32

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland