Basisschool belt politie nadat leerlingen zwaar vuurwerk meenemen
5 december 2024 om 12:44
< 1 min lezen

Basisschool belt politie nadat leerlingen zwaar vuurwerk meenemen

“Op school liepen er vandaag politieagenten rond, dus als uw kind dat thuis vertelt dan klopt dat”, aldus de school in een brief aan de ouders. “Nadat er in de school vuurwerk gevonden was, heeft de politie het vuurwerk weggehaald.”

Gesprekken met ouders en de politie 

De leerlingen kregen geen straf omdat ze minderjarig zijn. De school heeft wel gesprekken gevoerd met de ouders en de politie. Beide kinderen gaan voor een alternatieve straf naar Halt.

Geen mededelingen tegenover de pers 

De school wil niets tegen de pers zeggen over dit incident. De schooldirectrice laat aan het AD weten dat zowel De Vlinderboom als de overkoepelende scholenstichting geen behoefte heeft om op het incident te reageren.

Vuurwerkproblemen 

Op scholen komen wel vaker vuurwerkproblemen voor. Een middelbare school uit Oss liet in december 2023 vuurwerk door de politie in beslag nemen. Scholieren handelden daar in vuurwerk.

De school uit Bemmel en de politie willen gaan uitspraken doen over hoe de kinderen aan het vuurwerk zijn gekomen.

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    DUO publiceert definitieve bekostigingsbeschikkingen voor 2025

    Vandaag om 14:41
    • Basisonderwijs

    Medewerker basisschool Meppel verdacht van seksueel misbruik

    Vandaag om 09:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht