Wie is de baas van de klas? Kinderen in Assen naar de stembus
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart worden door de leerlingen van de groepen 6,7, en 8 van 18 basisscholen in Assen een maand eerder, op woensdag 18 februari scholenverkiezingen gehouden. Het doel van deze verkiezingen is dat de kinderen op een praktische manier kennis maken met democratie, stemmen en de lokale politiek. Dat meldt de gemeente Assen.
De leerlingen richten op hun eigen school zelf een stembureau in en brengen hun stem uit op een speciaal voor deze verkiezing ontworpen stemformulier, waarop de 13 partijen staan die ook meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De kinderen stemmen op partij-niveau.
Ambassadeur van de verkiezingen
De kinderraadsleden van de Kinderraad Assen zijn op hun eigen school ambassadeur van de verkiezingen. Zij zorgen ervoor dat medeleerlingen weten hoe de verkiezing werkt en begeleiden het proces op hun school.
Vijf speerpunten
Elke school ontvangt bovendien posters van de deelnemende partijen met vijf speerpunten speciaal gericht op kinderen in Assen, waarin staat wat partijen de komende raadsperiode belangrijk vinden voor kinderen. Zo krijgen leerlingen inzicht in hoe politieke keuzes invloed hebben op hun dagelijks leven.
Stembureau
Op Basisschool Het Krijt, waar de Asser kinderburgemeester Felice Engberts leerling is, is om 12.00 uur Wethouder Martin Rasker van Onderwijs ook aanwezig. Samen met de kinderburgemeester opent hij het stembureau en gaat hij met de leerlingen in gesprek over waarom het belangrijk is dat kinderen meedoen aan deze verkiezing
De officiële uitslag van de scholenverkiezingen wordt bekendgemaakt op vrijdag 20 februari.