25 oktober 2012 om 11:53
< 1 min lezen

Vier docenten vertellen over twitteren

 

UTRECHT - In Nederland versturen anderhalf miljoen mensen wel eens een tweet. Wat beweegt docenten om via Twitter informatie wereldkundig te maken? En wat levert hen dat op? Op de website van de Algemene Onderwijsbond (AOb) vertellen vier leerkrachten over hun Twitterleven.

 

  • Anita Bracke is remedial teacher en intern begeleider op basisschool De Klinkert in Oudenbosch. Ze heeft 315 followers en twittert sinds 2010. Vooral voor de gezelligheid.
  • Arjan van der Meij, docent vmbo-t/havo/vwo aan Christelijk College De Populier in Den Haag, heeft al ruim twintigduizend tweets verstuurd. Contact met leerlingen via Twitter ziet hij niet zitten.
  • Jacqueline Parijs werkt als leerkracht op jenaplanschool De Lanteerne in Nijmegen. Op Twitter volgt ze veel collega-leraren van andere scholen. Ze raadt andere leerkrachten Twitter zeker aan.
  • Erwin van Bergen is docent wiskunde en natuur/scheikunde op het Maerlant College in Brielle. Hij is een van de weinige leraren van zijn school die twitteren. Van Bergen gebruikt Twitter vooral om informatie uit te wisselen.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland