Verkeersactieve school Limburg na drie jaar nog steeds erg succesvol
6 november 2024 om 13:15
< 1 min lezen

Verkeersactieve school Limburg na drie jaar nog steeds erg succesvol

Schooljaar 2023-2024 was het derde uitvoeringsjaar van de Verkeersactieve school in Limburg. Aan het einde van dit schooljaarzijn zijn 414 scholen in het (speciaal) basisonderwijs, voortgezet onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs Verkeersactieve school. Dit betekent dat 92 procent van de scholen structureel aandacht heeft besteed aan verkeerseducatie en verkeersveiligheid rondom de schoolomgeving en school-thuisroute. Dat meldt de provincie Limburg. 

In totaal namen in Limburg 132.352 leerlingen deel aan projecten van de Verkeersactieve school. Het gaat dan om projecten over bijvoorbeeld verkeersregels, verkeersveilig gedrag, groepsgedrag in het verkeer, de dode hoek van gevaarlijke voertuigen, de risico’s van alcohol en drugs in het verkeer.

‘Op een veilige manier verplaatsen’ 

“De Provincie Limburg wil een bereikbaar en toegankelijk Limburg. Voor iedereen, want elke Limburger telt. Alle Limburgers moeten zich op een veilige manier kunnen verplaatsen voor school, werk, en vrije tijd. Dat vinden we belangrijk. Het provinciebestuur is dan ook uitermate trots op de Verkeersactieve school en de samenwerking met alle Limburgse gemeenten en scholen”, aldus gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Mobiliteit.

Veilig in het verkeer 

Provincie Limburg, Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg en de gemeenten in Limburg willen de verkeersveiligheid gezamenlijk verbeteren. Kinderen behoren tot de meest kwetsbare verkeersdeelnemers. Om hen te stimuleren zich veilig in het verkeer te gedragen, is de Verkeersactieve school ontwikkeld. Met leerlingen (en ouders) wordt met name gewerkt aan bewustwording en het oefenen van bepaald verkeersgedrag (combinatie theorie en praktijk). De Provincie Limburg en de Limburgse gemeenten zetten gezamenlijk middelen en kennis in om dit te realiseren.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Conciërge basisschool Zoetermeer verdacht van maken en bezitten kinderporno

    Vandaag om 09:47
    • Basisonderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland