4 oktober 2012 om 11:50
< 1 min lezen

Utrechtse onderwijswethouder bezoekt Joannes XIII

UTRECHT - Onderwijswethouder Jeroen Kreijkamp van de gemeente Utrecht bezoekt vandaag basisschool Joannes XXIII in de wijk Kanaleneiland. Dat doet hij op de vierde dag van de Nationale OnderwijsWeek, die dit jaar 'Taal doet 't' als thema heeft. Daarover bericht de website van de gemeente Utrecht.

Joannes XXIII is één van de 26 basisscholen in Utrecht die leerlingen met ingang van dit schooljaar extra lesuren rekenen en taal aanbieden. Voor deze leertijduitbreiding konden de scholen subsidie aanvragen bij de gemeente Utrecht.

In totaal krijgen in Utrecht dit jaar 2.250 basisschoolleerlingen extra lessen taal en rekenen. Het streven van de gemeente is om binnen vier jaar zesduizend leerlingen van de basisschool extra lesuren te laten volgen. Hoe een basisschool die uren invult, mag zij zelf beslissen.

Net als de meeste andere Utrechtse basisscholen heeft Joannes XXIII het lesrooster voor groep 4 tot en met 8 elke week uitgebreid met vier uren. Vaste leerkrachten verzorgen de extra lessen.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisscholen uit Drenthe laten Week tegen Pesten aan zich voorbij gaan

    Gisteren om 12:34
    • Basisonderwijs

    Getroffenen gijzeling school Bovensmilde krijgen vijftig jaar na dato alsnog meer ondersteuning

    Gisteren om 09:05

Aankomende evenementen

24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
25 Sep
Conferentie ‘De wereld in de klas: werken met Talen en Wereldburgerschap’
  • Utrecht