29 april 2025 om 16:00
< 1 min lezen

Tuincentrum Vriezen in Doetinchem kanshebber voor nieuwe locatie Hogenkampschool

Tuincentrum Vriezen in Doetinchem, dat eind dit jaar zijn deuren sluit, wordt opnieuw beschouwd als een mogelijke locatie voor de Hogenkampschool. De locatie is inmiddels toegevoegd aan de lijst van opties, naast het eerder voorgestelde hondenlosloopveld aan de Spoorstraat. De zoektocht naar een nieuwe plek voor de basisschool is daarmee nog niet afgerond. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

Rudie Vriezen, de 62-jarige eigenaar van het tuincentrum, kondigde zijn afscheid aan vanwege gezondheidsproblemen en het ontbreken van een opvolger. Het tuincentrum aan de Van Hogendorplaan, gelegen op een terrein van 2,5 hectare, heeft al eerder de grond verkocht aan een projectontwikkelaar. Vriezen benadrukt dat de locatie goed geschikt zou zijn voor woningbouw, maar ziet ook de mogelijkheden voor de Hogenkampschool.

Sinds 2014 is de gemeente Doetinchem op zoek naar een geschikte locatie voor de Hogenkampschool, die inmiddels 418 leerlingen telt. In begin 2024 werd het hondenlosloopveld aan de Spoorstraat naar voren geschoven als optie, wat leidde tot bezorgdheid onder de omwonenden. Deze bewoners vrezen voor verhoogde verkeersdrukte en andere overlast. Zij vroegen zich af waarom de gemeente niet ook het tuincentrum in overweging had genomen.

In reactie op deze bezorgdheid heeft de gemeente besloten het hondenlosloopveld niet langer als enige optie te beschouwen. De locatie van Tuincentrum Vriezen wordt nu serieus bekeken als een alternatief. Het college van burgemeester en wethouders, waaronder wethouders Jorik Huizinga (onderwijs) en Ingrid Lambregts (ruimtelijke ordening), zal beide locaties eind mei bespreken. Na overleg met het schoolbestuur volgt vervolgens een raadsvoorstel.

De Hogenkampschool zit sinds 2018 op twee verschillende locaties: het oorspronkelijke gebouw aan de Lohmanlaan en de voormalige basisschool Overstegen, zo’n twee kilometer verderop. De school groeide zo snel dat de oorspronkelijke locatie niet meer geschikt was voor het aantal leerlingen. In de gemeentelijke begroting is al 8,4 miljoen euro gereserveerd voor de nieuwbouw, met de verwachting dat de nieuwe school voor 2028 gerealiseerd zal zijn.

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland