Tijdelijke huisvesting Scholenplan Gro-Up vraagt om forse investering
13 juli 2023 om 14:39
< 1 min lezen

Tijdelijke huisvesting Scholenplan Gro-Up vraagt om forse investering

Vanaf 2020 is de gemeente Groningen bezig met het uitvoeren van het Scholenprogramma Gro-Up. Voor een deel van deze scholen is tijdelijke huisvesting nodig, zodat de kinderen een locatie hebben om naar school te gaan zolang er aan hun eigen school gewerkt wordt. Dat meldt de gemeente Groningen. 

In de noordelijke wijken is het pand aan de Bessemoerstraat aangewezen als tijdelijke huisvesting locatie. Maar voordat de verschillende scholen hier gebruik van kunnen maken, moet het pand eerst worden aangepast en gerenoveerd. Voor deze aanpassingen en renovatie is een uitvoeringskrediet nodig van ruim 2,9 miljoen.

Scholenplan Gro-Up

Verschillende scholen in de hele gemeente Groningen worden aangepakt in het Scholenplan Gro-Up. Zo werd eerder een uitvoeringskrediet van 2,3 miljoen vastgesteld voor een tijdelijke huisvesting locatie aan de Helper Brink 30 voor verschillende scholen in Groningen Zuid. 

Tijdelijke huisvesting 

De financiële verordening schrijft voor om de tijdelijke huisvesting in 15 jaar af te schrijven. Gezien de goede kwaliteit van de aan te schaffen tijdelijke huisvesting stellen wij voor deze in 20 jaar af te schrijven in plaats van de voorgeschreven 15 jaar. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Gerucht over achtervolging leerling Maasniel berust op misverstand

    Vandaag om 11:49
    • Basisonderwijs

    Leerlingen overhandigen Toekomststoel aan gemeenteraad Vijfheerenlanden

    Vandaag om 11:27

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht