Sportcoach krijgt taakstraf voor misbruik 5-jarig kind op schooltoilet
Een 24-jarige sportcoach uit Roosendaal is schuldig bevonden aan het misbruiken van een 5-jarige jongen. Jimmy D. stond donderdag 19 februari terecht in de rechtbank van Breda. D. kreeg 367 dagen celstraf, maar hoeft van de rechter niet terug de gevangenis in. Een groot gedeelte van zijn straf heeft D. namelijk al uitgezeten in voorarrest. Dat meldt Omroep Brabant.
D. ontkende twee weken geleden nog dat hij het 5-jarige slachtoffer op basisschool De Eerste Rith in Breda had misbruikt. Het jonge slachtoffer had in een speciale verhoorstudio voor kinderen al een gedetailleerde verklaring gegeven over wat er tijdens de lessen met D. zou zijn gebeurd.
Gymzaal van de school
Op het invalidetoilet en in de gymzaal van de school zou de jongen zijn misbruikt door D, maar die laatste ontkent alles. Hij liet weten dat het jongetje alles door elkaar haalde en er was niets waar van wat hij vertelde. Wel gaf D. toe dat na de les had gemasturbeerd in de gymzaal.
Gevangenisstraf
De officier van justitie geloofde de verklaring van de sportcoach niet en eiste een gevangenisstraf van anderhalf jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Het Openbaar Ministerie wilde dat D. een beroepsverbod zou krijgen voor vijf jaar. In plaats van het beroepsverbod kreeg D. een gevangenisstraf, maar hij hoeft dus niet de gevangenis in. Als hij binnen twee jaar weer de fout ingaat, moet hij wel de 180 dagen uitzitten.