Sinterklaasjournaal weer van start met nieuwe presentatrice Merel Westrik
11 november 2024 om 10:56
< 1 min lezen

Sinterklaasjournaal weer van start met nieuwe presentatrice Merel Westrik

Merel Westrik debuteert maandag als presentatrice van het Sinterklaasjournaal. Voor de vaste kijkers zal het even wennen zijn: sinds de start in 2001 werd het programma gepresenteerd door Dieuwertje Blok.

Blok legde eerder dit jaar haar werkzaamheden neer omdat haar neus vanwege kanker moest worden geamputeerd. De opnames van het Sinterklaasjournaal kwamen voor haar te vroeg, waardoor ze nu vervangen wordt door Westrik. Vorige week was de presentatrice in een kort promofilmpje al even te zien achter de desk van het journaal. Ze werd daarin gebeld door Blok die haar veel succes wenste. “Je kan het, ik weet het zeker”, zei Blok.

Eerste grote tv-klus 

Voor Westrik is het Sinterklaasjournaal haar eerste grote tv-klus sinds haar vertrek bij Talpa. De presentatrice was jarenlang het vaste gezicht van het RTL Nieuws en stapte in 2019 over van RTL naar Net5. Na drie jaar liep haar overeenkomst af. Ze maakte onder meer de talkshow Ladies Night, maar die werd vroegtijdig stopgezet.

Sinterklaas en zijn pieten 

In het Sinterklaasjournaal is de komende weken traditiegetrouw te zien hoe het Sinterklaas en zijn pieten vergaat in aanloop naar pakjesavond. Zaterdag komt het gezelschap aan in Vianen, waar de landelijke intocht dit jaar plaatsvindt.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Rechters geven gastlessen op basisscholen

    Vandaag om 12:12
    • Basisonderwijs

    Gymleraren kunnen niet meer rondkomen van alleen hun baan op de basisschool

    Vandaag om 11:07

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland