14 september 2012 om 05:30
< 1 min lezen

Schooljudo voor honderden basisschoolleerlingen in Leeuwarden

LEEUWARDEN - Binnenkort nemen zestien scholen uit Leeuwarden voor het tweede jaar achtereen deel aan het programma Schooljudo.nl. Twaalf weken lang zullen ongeveer 480 kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar in hun stad judolessen gaan volgen. Na de herfstvakantie gevolgd door nog eens 480 leerlingen. Daarover bericht Leeuwarden.nu.

Zilveren Kruis Achmea is de landelijke partner van Schooljudo.nl, een programma dat al acht jaar kinderen van de basisschool laat kennismaken met judo. Elk jaar doen meer dan twintigduizend kinderen in heel Nederland mee aan Schooljudo.nl. Dat doen ze onder en na schooltijd.

De judolessen in Leeuwarden zijn mogelijk gemaakt door de gemeente Leeuwarden. Wereldkampioen Ruben Houkes, winnaar van een olympische medaille, is ambassadeur van Schooljudo.nl en zal een judoclinic gaan verzorgen.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Deskundigen willen meer aandacht besteden aan het slaapritme van basisschoolleerlingen

    Vandaag om 10:06
    • Basisonderwijs

    Twee leerlingen gewond tijdens schoolreisje door vooruitrollende bus

    19 september 2025 om 13:46

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht