2 augustus 2017 om 13:41
< 1 min lezen

Scholen krijgen 250 miljoen euro voor melk, fruit en groenten

Deze week is een nieuwe Europese regeling voor schoolmelk, -fruit en -groenten ingegaan. Voor scholen in alle 28 lidstaten van de Europese Unie is 250 miljoen euro beschikbaar gesteld om het project te ondersteunen. Dat meldt Nieuwe Oogst.

De regeling is gisteren, 1 augustus, ingegaan en voegt de twee oude, al bestaande, regelingen samen. De nieuwe regeling is in het leven geroepen om efficiënter te zijn, gerichtere steun te geven en om te zorgen voor meer educatie op het gebied van voeding. Verse groenten, vers fruit en consumptiemelk zijn meteen na de zomervakantie beschikbaar voor scholen. Met de actie moet worden voorkomen dat kinderen te veel toegevoegde suikers, zouten en vetten binnenkrijgen.

Producten mogen niet zomaar geleverd worden. Gezondheids- en milieuoverwegingen, seizoensgebondenheid, verscheidenheid en beschikbaarheid staan centraal bij het kiezen ervan. Bovendien moeten de producten, bij voorkeur, afkomstig zijn uit de EU. Elk land kan daarnaast bijvoorbeeld regionale aankopen of biologische producten stimuleren.

Voor de miljoenen Europese leerlingen is de nieuwe regeling een grote uitkomst. Ook boeren en tuinders profiteren ervan. De verwachting is dat er dit jaar meer kinderen dan ooit worden bereikt met het project. Het beschikbare bedrag wordt besteed aan groenten en fruit aan de ene kant (150 miljoen euro) en melk aan de andere kant (100 miljoen euro). Nederland krijgt van het totaalbedrag 7,5 miljoen toebedeeld.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool uit Utrecht ontvangt veel haatmail na besluit om te stoppen met Sinterklaas

    Vandaag om 11:47
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg